• Chemický peeling

    Jedná se o dermatologickou léčebnou korektivní metodu, při které se využívá zejména účinků ovocných kyselin. Ty naruší kůži a částečně odloučí její povrchové vrstvy. Po ošetření následuje regenerace, která má za úkol zoptimalizovat výsledný efekt.

    Chemický peeling se používá k vyhlazení mikrovrásek, zjemnění hlubokých vrásek, vyhlazení jizev po neštovicích, úrazech a akné, rozjasnění unavené pleti, odstranění pigmentových skvrn, barevného sjednocení pleti a hloubkovou regeneraci kůže.

    Zákrok trvá zhruba 30-45 min. Na očištěnou a odmaštěnou kůži se aplikuje ovocná kyselina, která se nechá působit zpravidla 2-10 minut. Pak se účinek kyseliny zastaví neutralizací. Během ošetření může klientka cítit mírný pocit tepla nebo lehké pálení. Ve výjimečných případech může dojít k začervenání pokožky, které ale během několika následujících hodin zmizí. Bezprostředně po zákroku je dobré chránit se před přímým slunečním zářením, aby se předešlo tvorbě eventuálních nechtěných pigmentací. Obvykle se ošetření provádí opakovaně 4–5x v intervalech po 7 až 14 dnech.